Run for ProCit

Ku příležitosti Světového dne porozumění autismu, který se po celém světě slaví 2. dubna pořádá ProCit již tradičně každým rokem charitativní rodinný běh Run for ProCit. Výtěžek z této akce je poté věnován na realizaci vzdělávacích a sportovně-relaxačních pobytů pro děti s poruchou autistického spektra a jejich rodiny.

Run for ProCit je charitativním modrým během pro celou rodinu. Zúčastnit se ho tedy může každý. Připraveny bývají tratě v délce 2 a 5 km. Zpestřením pro běžce dobrodruhy bývá dobrovolný úsek trasy s modrým překvapením. Běh se již tradičně koná na území Borského parku.

Pro registrované běžce je každý rok připraven startovací balíček a v závěru akce probíhá vyhlášení a ocenění tří nejlepších běžců a běžkyň z každého běhu.

Pro všechny je tento den zajištěn bohatý doprovodný program. Pro děti jsou připraveny další sportovní aktivity, skákací hrad a malování na obličej. Dospělí si v minulých letech mohli například prohlédnout obrázky našich klientů v rámci putovní výstavy Art with autism, poslechnout písničky Vlaďky Bauerové, vydražit hokejové a fotbalové dresy nebo si jen odpočinout u dobré kávy a jídla.

Podrobnější informace k letošnímu ročníku běhu naleznete na https://www.runforprocit.cz/.

WEB
RUN FOR PROCIT

nahoru

procit@autismusprocit.cz